Begonvil Sokağı yerini sevdi… Havasından, suyundan mı artık bilemiyorum ama zaman çok çabuk geçti, aç kapa gözünü 1 yaşında oldu bile. Yaşasın!…

Begonvil Sokağı hem sabırlı hem tezcanlı. Sabırlı… Uzunca bir süre blog açıp yazsam mı ya da sosyal medya işlerine hiç girmeyeyim boş ver deyip yazıp kenarı koyan birinin içinde bekledi. Tezcanlı… Her şey seri ve iyi olsun istiyor. Zıtlıkları var ama bir sokağın da öyle olması gerekmez mi? Tüm tezatları kucaklayıp, içinde eritip ortaya güzellikler çıkarmak değil mi sokak ya da mahalleden beklenen.

Bir yıl önce bu zamanlar blog tasarımı araştırması yaparken ilk Değmesin Yağlı Boya ile tanıştım., ilk tasarım ve heyecanlarımı paylaştık, Ona teşekkür ediyorum.Güzel bir insanla başlangıç yapmış oldum, hep güzel insanlar tanıdım çok şükür. İlk yorumu Bir Tatlı Huzur‘dan aldım. Onun ayağı uğurlu geldi, yazarken de okurken de hep huzur buluyorum burada. Bir Tatlı Huzur’a da çok teşekkür ediyorum. Sayfa boyunca isim isim yazabilirim, neredeyse her blog arkadaşım ile ilgili bir anektod var kafamda. Herkese ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum.Bir yıl içinde çok geniş bir ailenin içine girmiş gibi oldum, sürekli büyümeye meyilli blog dünyası içinde her gönüle değmek, herkese farklı bir renk ve soluk yansıtabilmek işin hem keyif kısmı hem zor kısmı. Ama insanın olduğu her yerde emek olmadan güzellik olmuyor. Paylaşım üzerine kurulmuş bu ortamda iyi niyet ve hoşgörü ile hep kazanımlarımız olacak diye düşünüyorum. Begonvil Sokağı‘nın teknik ve tasarım yeniliklerinde Doktor Hayat ve Kişisel Blog-Musa Özsarı bana yardımcı oldular, tecrübelerini paylaştılar. Onlara da teşekkür ediyorum. 

Eksiklerim var biliyorum ama yazmak, araştırmak, kurgulamak, fotoğraf çok sevdiğim, keyif aldığım uğraşlar. Giderek daha iyi olacağını ümit ediyorum. Kişisel bir blog olarak yeni tasarım ve düzenlemelerden sonra sosyal medyayı da kullanmaya başladım. Facebook‘ta like, twitter‘da tweet, instagramda kırmızı kalp yapmışlığım yoktu. Şimdi de çok aktif olduğum söylenemez, böyle bir birikimim yok ancak fotoğraf çekmeyi ve incelemeyi sevdiğim için instagrama biraz ağırlık veriyorum. Sen asosyal medya mıydın bugüne kadar derseniz evet asosyal medyaydım. Ama kendim sosyalim.
Sosyal medya içinde olsa da bloglar farklı, samimi ve herkesin kendini deşifre ettiği bir yer burası.

Eksikler kadar zaman ve hedef planlaması da yapılması gerekenler listemde. Eklemek istediğim bölümler, merak edip paylaşmak istediğim farklı konular var. Ama hepsi bir tarafa burada olmaktan çok mutluyum, tanıdığım herkes aklıma, yüreğime değdi bir şekilde. Bazıları ile dost olduk, üstelik birbirimizi görmeden ama güvenerek, gönülden. Bu bir efsun ve yaşaması da güzel.

Eksik gördüğünüz, gözümden kaçmış, bilmeden yanlış anlaşılmış ne varsa lütfen paylaşın benimle. Bazen sesimizle, sözümüzle zorlandığımız ilişkilerimizi burada klavyeden satırlarla yaşıyoruz. 
Hepinize gönül dolusu sevgiler… 

Fotoğraftaki çiçeği Begonvil Sokağı için aldım, yıl dönümü sevinci! Sanal ortamda gerçeği yaşıyoruz nasıl olsa, hepinize ayrı ayrı birer buket çiçek benden o zaman. Nice güzel zamanı yaşamak ve paylaşmak dileğimle…